Geci: Të Pa Fytyrë Dhe Të Pa Besë! Vuçiqi U Ka Paguar Mirë Dhe Iu Dërgoi Në Bu rg, Tash Keni Mbetur Tradhtar T’atdheut

Ai përmes një shkrimi në Facebook, thotë se, kryeministri Kurti ua përkujtoi atyre në Kuvendin e Kosovës, se që 10 vite në dialog e kanë bërë llugë. Ai shkruan se tradhtarët e atdheut, kanë mbjell kancer mbi Kosovës, kurse Vuçiq, sipas tij, i ka armë të forta në dorën e tij për të shkatërruar Kosovën. […]

Continue Reading

“Lista e zezë” e Amerikës, paralajmërohet edhe përfshirja e politikanëve kosovarë

Ish-ambasadori i Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Avni Spahiu, ka paralajmëruar se në “Listën e zezë” të Amerikës do të përfshihen edhe politikanë kosovarë. Këtë paralajmërim Spahiu e ka dhënë në një intervistë në KTV. Spahiu ka thënë të ketë indikacione se edhe politikanë të Kosovës që “kanë penguar procese në momente të […]

Continue Reading

Senatori amerikan: Asociacioni i komunave me shumicë serbe, recetë për katastrofë

Kryetari i Komitetit për Punë të Jashtme në Senatin amerikan, Bob Mendez, ka marrë pjesë në një organizim të Ligës Qytetare Shqiptaro-Amerikane në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA), në të cilin është diskutuar për çështjen e dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë, Asociacionin e komunave me shumicë serbe, idesë që kanë qarkulluar për […]

Continue Reading

Gjenerali Shqiptar ia dërgon ‘Selamin’ Vuçiçit: “Kur të duash Bujrum në Trojet Tona!”

Ish-ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Dritan Demiraj, ka reaguar pas fotos së publikuar nga presidenti serb Aleksandar Vuçiq, e cili hartën e Kosovës e mbuloi me flamurin e Serbisë. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive Gjenerali shqiptar i ka thënë Vuçiqit se kur të dojë mund të vijë në trojet shqiptare, duke e […]

Continue Reading

Kongresistët amerikanë i kanë kërkuar Joe Biden-it vendosjen e sanksioneve ndaj Vuçiq

Një grup kongresistësh amerikanë i kanë kërkuar presidentit, Joe Biden, të konsiderojë vendosjen e sanksioneve ndaj atyre që destabilizojnë Ballkanin Perëndimor, teksa kanë akuzuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për korrupsion e presion ndaj mediave. Në një letër drejtuar Bidenit, ata janë shprehur të shqetësuar për situatën politike në Serbi dhe ndikimin që një situatë […]

Continue Reading

Britaniku gjen zgjidhjen brilante për Kosoven dhe Serbinë, ky është plani i ri

Mediet serbe i kanë bërë publicitet deklaratës së ish-ndërmjetësuesit të BE-së në dialogun mes Beogradit dhe Prishtinës britanikut Robert Kuper, që ka deklaruar se “do të ishte mirë që Kosova dhe Serbia të pranohen në të njëjtën kohë në BE”. JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU Me këtë rast, ai citohet […]

Continue Reading

Arkeologu polak dridhί gjithë botën me këtë seκret: Ja pse Evropa nuk e pranon Shqipërinë në BE

Një arkeolog polak me emrin Pjoter Dicek, një nga më të mirët e Europës, thotë: Në studimet e shumë Albanologëve Europianë e Amerikanë del se Gjuha Shqipe është ndër më të vjetrat në botë dhe më e vjetra e Europës. Populli shqiptar është diku tek 20 milionë banorë në gjithë botën, dhe kjo nuk mund […]

Continue Reading

Arkeologu polak dridhί gjithë botën me këtë seκret: Ja pse Evropa nuk e pranon Shqipërinë në BE

Një arkeolog polak me emrin Pjoter Dicek, një nga më të mirët e Europës, thotë: Në studimet e shumë Albanologëve Europianë e Amerikanë del se Gjuha Shqipe është ndër më të vjetrat në botë dhe më e vjetra e Europës. Populli shqiptar është diku tek 20 milionë banorë në gjithë botën, dhe kjo nuk mund […]

Continue Reading

Nga Inati Që Gjokoviqi S’po Mund Të Hyjë Në Australi, Serbët Atje Shpërthejnë Në Këngë Nacionaliste Për Kosovën

Serbët e Australisë kanë shkuar pranë hotelit ku po mbahet i ngujuar Novak Gjokoviqi për ta mbështetur bashkatdhetarin e vet të cilit iu ndalua hyrja në shtetin e Oqeanisë, por s’janë duruar pa e futur Kosovën edhe në këtë rrëmujë. Tenisti serb është duke u mbajtur në Park Hotel, një ndërtesë që përdoret nga Qeveria […]

Continue Reading

Vd Ekja E 14-Vjeçarit Nga Suhareka Në Aks Ident, Policia Jep Detaje

Një 14-vjeçar ka mbetur i vde kur pasditen e së dielës, pas një vetaksi denti në trafik. Rasti ka ndodhur në rrugën mes fshatrave Grikoc-Sallagrazhdë të Suharekës, ka bërë të ditur policia në raportin 24 orësh I mituri i cili kishte qenë duke e drejtuar vetë veturën, është rrokullisur me veturë. Si pasojë e vetaksi […]

Continue Reading