پودینے کے پاؤڈر کے انمول فوائد – استعمال کا طریقہ بھی جاننا ضروری ہے

پودینہ بھی اﷲ تعالیٰ کی پیدا کی ہوئی نعمتوں میں سے ایک نعمت ہے- پودینہ ہمارے لیے اندرونی اور بیرونی حفاظت کے لیے بہترین ٹانک کا کام کرتا ہے- اس کی مخصوص خوشبو ہمارے دل و دماغ کو متحرک رکھتی ہے۔ ہمارا رہن سہن تبدیل ہو چکا ہے اور اس کی وجہ سے کئی نئی […]

Continue Reading

Filmon gjarprin duke u ngrënë vezët në kuzhinë (Video)

Filmon gjarprin duke u ngrënë vezët në kuzhinë (Video) Ky është momenti i tmerrshëm kur një çift futet në kuzhinë dhe zbulon një gjarpër duke ngrënë vezët brenda në shportë. Laura Neff dhe i shoqi e filmuan këtë moment, transmeton portali post lajme. Laura thotë se gjarpri nuk është helmues dhe ushqehet kryesisht me minj. /postlajme.net

Continue Reading

Shefqet Krasniqi vjen me deklaratë bom-bastike për Albin Kurtin – Ja si e quan kryeministrin

Shefqet Krasniqi vjen me deklaratë bom-bastike për Albin Kurtin – Ja si e quan kryeministrin Hoxha i njohur Shefqet Krasniqi ka qenë i ftuar këtë javë n’ Kosovë shoë i pyetur rreth shumë temave që kanë të bëjnë me fenë. Hoxha është pyetur edhe për shume dukuri sociale e politike në vendin tonë, transmeton post […]

Continue Reading