نانی ہیں لیکن لگتی نہیں! پاکستان کی وہ مشہور خواتین کون سی ہیں جو نانیاں ہیں؟

کہتے ہیں کہ ایک بچے کے ماں باپ سے زیادہ لاڈ ان کے نانا نانی یا دادا دادی اٹھاتے ہیں یہ ہی وجہ ہے کہ بچے اپنے والدین کے ماں باپ سے زیادہ قریب ہوتے ہیں اور اپنے بھرپور لاڈ بھی اٹھواتے ہیں۔ پاکستان کی بھی کچھ مشہور شخصیات خواتین ہیں جو کہ نانیاں ہیں […]

Continue Reading

‘Na i qeshe sytë’, Xhensila tregon momentet më të bukura me Ajkën dhe na zbukuroi ditën

Me rastin e Festës së 1 Qershorit, Xhensila ka vendosur që ditën e sotme të publikojë disa nga momentet më të bukura me vogëlushen e saj dhe të Besit, Ajkën. Fillimisht Xhensila ka postuar një foto ku çifti shfaqet në bregdet, me Ajkën e cila i buzëqesh e lumtur mamit dhe babit. “Na i qeshe […]

Continue Reading

Dëgjon këngën e Eneda Tarifës dhe largohet nga emisioni, Ardit Çuni tregon shérrin

Para disa kohësh Eneda Tarifa dhe Ardit Çuni janë zënë për shkàk të vlerësimit që këngëtarja i bëri këngës së tij konkùrruese në “Këngën Magjike”. Thùmbimet dhe kùnjat kanë qenë të shumta midis tyre, por mesa duket ata ende nuk flasin me njëri-tjetrin dhe nuk kanë bërë paqe. I ftuar këtë të shtunë në “Mos […]

Continue Reading

‘Do thoni e keni bërë me llafe por jo’, Arbana dhe Xhemi bëjnë xing me njëra-tjetrën

Moderatoret shumë të dashura nga publiku, Xhemi Shehu dhe Arbana Osmani janë prej vitesh mikesha të ngushta. Ato shihen pothuajse kudo në shoqërinë e njëra-tjetrës dhe jo të gjithë do i besonin rastësitë mes tyre. Megjithatë kjo e fundit e tillë ka qenë. Mbrëmjen e djeshme gjatë emisionit “Dua të të bëj të lumtur”, Arbana […]

Continue Reading

“Katunarja e zemrës”! Ajka sapo e vërtetoi që i ka ngjarë Besit (VIDEO)

Vogëlushja e Bes Kallakut dhe Xhensila Myrtezajt, Ajka, është kthyer në një ndër fëmijët më të njohur të showbiz-it shqiptar. Në llogaritë e Besit dhe Xhensilës në Instagram nuk mungojnë videot e ëmbla me Ajkën, e cila sot ka vërtetuar edhe njëherë se dardha bie nën dardhë. Besi njihet prej vitesh me nofkën si “katunari” […]

Continue Reading

Vajza e babit! Gen Zenelaj lë kokën pas vajzës, raporti i tyre duket qartë

Aktori i njohur i humorit, Gentian Zenelaj, është baba i dy fëmijëve; një djali të quajtur Daniel dhe një vajze që quhet Aria. Kjo e fundit është e vogla e familjes dhe sigurisht më e llàstuara, ndaj merr vëmendjen më të madhe në llogarinë e babait në Instagram, transmeton post lajme. Aria është kthyer në […]

Continue Reading

Ishte infektuar nga koronavirusi, ndahet nga jeta aktorja e njohur e telenovelave

Ishte infektuar nga koronavirusi, ndahet nga jeta aktorja e njohur e telenovelave Aktorja e njohur meksikane, Pilar Pellicer ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare. Sipas mediave të huaja aktorja ka ndërruar jetë pasi ishte infektuar nga koronavirusi. Pellicer njihet për rolet në telenovelën “Triumfi i dashurisë”, “Njerka” dhe shumë të tjera, transmeton portali post lajme. […]

Continue Reading

Luana uron Marinën për ditëlindje dhe ndan me ne videot e papublikuara më parë

Sot ka festë në familjen Vjollca. Marina feston ditëlindjen e saj të 30 dhe ndonëse në peridhë karantine, ajo ka marrë surprizat më të bukura nga njerëzit e afërt. Mes tyre, Luana Vjollca i ka bërë surprizën më të bukur në publik, duke i publikuar disa video argëtuese të bëra mes motrash. Moderatorja i shpreh […]

Continue Reading

Rudina Dembacaj fton Visjanin në emision dhe i bën surprizën e bukur

Një javë më parë, aktorja e humorit Rudina Dembacaj ishte e ftuar tek “Why Not” me Roza Latin dhe ka folur për fillimet e njohjes me ish-deputetin Mark Frroku. Ajo ka treguar se e ka njohur falë Visjan Ukcenaj, i cili e ka prezantuar gjatë një kompeticioni. Gjithçka nisi nga një miqësi dhe Rudinës nuk […]

Continue Reading

“Sa shpejt na preket zemra!” Ermal Mamaqi tregon dobësinë e tij tani që është baba i një vajze!

Duhej të bëhej baba i një vajze që Ermal Mamaqi të kuptonte anën emocionale që të fal një raport babë e bijë! Këtë e ka treguar vetë moderatori, në një koment në postimin e Robert Berishës, i cili ka uruar vajzën e tij Renee për ditëlindje. Roberti shfaqet duke i rënë pianos, ndërkohë që e […]

Continue Reading