ویزلین سے کریں چہرے کے غیر ضروری بالوں کا صفایا بنا کسی تکلیف کے۔۔

خواتین اپنے چہرے پر موجود بالوں کی وجہ سے بہت پریشان رہتی ہیں کیونکہ انہیں ہر ماہ ایک سے دو مرتبہ لازمی ویکس کروانا پڑتا ہے کیونکہ یہ بال ان کی خوبصورتی کو ماند کر دیتے ہیں۔ اور ہارمونل بیماریوں کا علاج بہت مہنگا ہوتا ہے جو سب کے لئے کروانا ممکن نہیں ہوتا، بہرحال […]

Continue Reading

کہنیوں کے بدنما داغ دھبے دور کرنے کے چند مفید طریقے

بعض خواتین میک اپ کرتے وقت کہنیوں کونظر انداز کردیتی ہیں ۔کہنیوں میں سیاہ اور خشکی دھبے یا میل ہاتھوں اور بازؤں کا حسن غارت کردیتے ہیں ۔اس کے لئے آپ لیموں کے عرق کا استعمال باقاعدگی سے کریں ۔ لیموں کا عرق کہنیون پر لگانے سے سفید اور نرم ہوجاتے ہیں ۔ کہنی کی […]

Continue Reading

Biden dridh Kosovën me deklaratën e tij: Si në Afganistan, do të ketë tërheqje të trupave edhe

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, në një publikim në llogarinë e tij zyrtare në ‘twitter’ ka thënë se vendimi për tërheqje nga Afganistani nuk ndërlidhet vetëm më Afganistanin, shkruan Gazeta Express. Kreu i Shtëpisë së Bardhë ka thënë se një vendim i tillë është rreth dhënies fund të epokës së operacioneve […]

Continue Reading

Kurti nga Sllovenia hedh befasine e madhe për futjen e gjashtë shteteve në BE bashkë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Forumin Strategjik në Bled të Sllovenisë ka thënë se zgjerimi i ardhshëm i BE-së dhe reformat në vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të ndodhin krahë për krahë me njëra tjetrën. Sipas tij, në BE duhet të integrohen të gjitha shtet e Ballkanit Perëndimor bashkë. Për nevojën e përfshirjes së […]

Continue Reading

E fundit / Ngjarje e rende, humb jetën 22-vjeçari

Fatkeqëshit çizmja e tij u ngjit ne litar dhe nuk arriti të largohej i gjallë, pasi mori lëndime serioze. Ai u dërgua në spitalin e qyettit por ishte shumë vonë pasi aikishte nd ërruar jetë. Një 22-vjeçar brazilian ka ndërruar jetë ditën e sotme pasi u godit në gjoks nga një dem duke mbetur i […]

Continue Reading

Historike / Përfundon takimi Kurti – Lajçak, kryeministri jep lajmin e madh për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur pas përfundimit të takimit me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Kurti ka thënë se në takim janë diskutuar marrëdhëniet e Ballkanit Perëndimor me BE-në si dhe kanë biseduar për takimin e ardhshëm Kosovë-Serbi. Takimi i Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me Lajçak ka […]

Continue Reading

Urime! Vjen premtimi i madh nga BE për antarësimin e Kosovës në BE

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, tha se Bashkimi Evropian duhet që të rishikojë procesin e anëtarësimit në BE të shteteve të Ballkanit Perëndimor. Këto komente Sassoli i bëri në hapje të Forumit Strategjik në Bled të Sllovenisë, temë e të cilit këtë vit është e ardhmja e BE-së dhe Ballkanit. Sassoli tha se e […]

Continue Reading

Vuçiq i “shqetesuar” si kurrë më parë, Kosova do të fillojë fushatën e njohjeve në kete date ndërsa Serbia

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha sot në Bled të Ssllovenisë ku po mbahet Forumi Strategjik se dialogu Kosovë-Serbi do të vazhdojë në nivel teknik. Ai tha se është i shqetësuar se Kosova do ta fillojë fushatën për njohje më 4 shtator, ditën kur skadon moratoriumi njëvjeçar i nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë në Washington […]

Continue Reading

SHBA bën veprimin me të cilin i jep fund ëndrrës së Vuçiqit dhe disa “shqiptarëve” për ndarjen e Kosovës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhuruar Forcës së Sigurisë së Kosovës 55 automjete ushtarake.. Për pritjen e këtyre automjeteve u organizua një ceremoni ku morën pjesë presidentja Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj. Në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, kryeministri Kurti i shprehu mirënjohjen dhe falënderimet […]

Continue Reading

Fjalë prekëse: Marigonë, shpirti i babit, unë nuk arrita të të mbrojë

Marigonë shpirti i babit! Unë nuk arrita të të mbrojë shpirti im as edhe kur ti kishe nevojë. Shpirti im ti dole fluturim prej shtëpisë, si zog shtegtar atë mëngjes të hershëm me buza gazin tënd. Ah bija ime edhe kur fluturoje e unë kënaqesha nga gëzimi yt, sot më ndale frymën papritmas dhe më […]

Continue Reading