LAJMI FUNDIT / Kosova hap kufirin me Shqipërinë

Në mbledhjen e 38-të të Qeverisë së Kosovës, me rekomandimin e IKShPK-së dhe ministrive të linjës, morëm vendimin për lehtësimin e masave ndaj COVID-19. Nga nesër do të hapen: çerdhet publike e private nga mosha 0 deri në 5 vjeç dhe niveli parashkollor; kufijtë tokësor, në 6 pika kufitare: Vermicë, Kullë, Hani i Elezit, Dheu […]

Continue Reading

Vajza e babit! Gen Zenelaj lë kokën pas vajzës, raporti i tyre duket qartë

Aktori i njohur i humorit, Gentian Zenelaj, është baba i dy fëmijëve; një djali të quajtur Daniel dhe një vajze që quhet Aria. Kjo e fundit është e vogla e familjes dhe sigurisht më e llàstuara, ndaj merr vëmendjen më të madhe në llogarinë e babait në Instagram, transmeton post lajme. Aria është kthyer në […]

Continue Reading

Ja çfarë moti do të kemi për Festën e Bajramit

Mot i freskët pritet të mbajë edhe gjatë ditëve të ardhshme në vend. Në fundjavë kryesisht me vranësira. Të shtunën ngrohtë, të dielën me shi, temperaturat në rënie. Javën e ardhshme më freskët, herë-herë me reshje lokale shiu Ditën e shtunë vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave të presionit të lartë, derisa […]

Continue Reading

Kryeministri tregon nga Kuvendi kur hapet vendi tërësisht si brenda dhe jashte

Gjatë nje fjalimi në Kuvend, kryeministri Rama duke folur për mënyrën sesi u menaxhua kriza e koronavirusit u shpreh se brenda muajit maj Shqipëria do të jetë e hapur tërësisht. Rama u shpreh: “Përderisa ne ja dolëm natyrisht që s’mund të kesh bërë zgjedhjen e gabuar dhe duke mos dëgjuar Shekspirin të bjerë pre e […]

Continue Reading

Kryeministri i RVM hap front me Bashkësinë Islame: Nuk jeni më të fortë se shteti!

Kryeministri i RVM hap front me Bashkësinë Islame: Nuk jeni më të fortë se shteti! “Nuk ka udhëheqës fetar, zyrtar apo institucion më i fortë se shteti” u përgjigj kryeministri teknik Oliver Spasovski në pyetjen nëse Qeveria po përballet me presion para seancës së sotme e cila do të mbahet nga ora 17:00 në lidhje […]

Continue Reading

Lajm i mirë. I thotë lamtumirë koronavirusit, Gjermania zyrtarisht i hap fluturimet me shtetin…

Lajme te mira vijne nga Gjermani ku gjendja eshte drejt permiresimit dhe te infektaurit me kovid jane ne renie dhe spitalet po zbrazen dhe po sherohen prandaj atje po planifikojne hapjen e kufijve me disa shtete evropiane. Greqia ka rihapur transportin ajror me Gjermaninë, duke hequr barrikadën e ngritur dy muaj më herët me arsyen […]

Continue Reading

E turpshme: Profesori universitar i krahason me qentë endacakë besimtarët myslimanë që u falën në shesh, e akuzon PDK’në

Në shenjë revolte ndaj mos hapjes së xhamive, disa besimtarë myslimanë dje, falën Ikindinë në shesh të Prishtinës. Të njëjtit ishin të vendosur larg njëri-tjetrit duke mbajtur kështu distancën sociale, derisa një nga të pranshmit, thanë që kishin marrë leje përkatëse edhe nga Policia e Kosovës. Por, duket se dikujt i ka penguar praktikimi i […]

Continue Reading

Elvis Naҫi publikon foto me gruan e vajzën, të dyja janë veshur si princesha

Hoxha Elvis Naçi ka shumë simpati nga besimtarët myslimanë dhe ka pas vetes shumë prej tyre që çdo herë janë prezent në ligjeratat e tij. Elvisi nuk nguron që të jetë pranë publikut bashkë me të gjithë familjen e tij, të cilën e prezanton si gjënë më të vlefshme që mund të posedojë njeriu, shkruan […]

Continue Reading