TRAG JIKE/ Automjeti ndahet më dysh, ndërron jetë nëna shqiptare e tre fëmijëve (Emri)

Një aksi dent tra gjik ka ndodhur rreth orës 12:30 në unazën e Vignolas në Itali, ku fatkeqësisht hu mbi jetën një shqiptare, transmeton gazeta ditore. Sipas medias italiane, Violeta Caka, 47 vjeç banonte në Marano të Napolit, e cila po udhëtonte me një makinë e po përpiqej që të ndalonte në një pikë karburanti. […]

Continue Reading

94% u zhvilluan antitrupa/ Vjen lajmi plot shpresë, vaksina e ‘Biotech Inovio’ jep rezultate pozitive

Kompania amerikane ‘Biotech Inovio’ njoftoi sot rezultate paraprake, por inkurajuese, të projektit të saj të vaksinimit kundër koronavirusit, administruar tek 40 vullnetarë në SHBA, transmeton gazeta ditore. Sipas një komunikate të kompanisë, vaksina ka dhënë një përgjigje imunitare 94% te pjesëmarrësit që iu nënshtruan provës klinike, e njohur si faza e parë, (domethënë me dy […]

Continue Reading

“Më në fund”/ Vjen lajmi i madh, nisin lëvizjet për liberalizimin e vizave për Kosovën

Richard Grenell, emisari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka deklaruar në Twitter se është i lumtur tek sheh evropianët të avancojnë përpara agjendën e liberalizimit të vizave për Kosovën, transmeton gazeta ditore. Grenell i është referuar lajmit se euro-deputetët i janë drejtuar kancelares gjermane Angela Merkel, se duhet sa më parë t’i liberalizohen […]

Continue Reading

17-vjeçari shqiptar prek në shpirt: Babai më ndoqi nga shtëpia, kam fjetur jashtë vetëm se nuk përgjigja iu p

Një 17-vjeçar shqiptar ka treguar se ka ditë që ka fjetur jashtë shtëpisë sepse babai e ka ndjekur nga shtëpia. I riu tregon se ka vite që dhu nohet nga i ati dhe se ka fjetur shumë net jashtë sepse ka pasur frik ë nga i ati, transmeton gazeta ditore. Ai ka thënë: Më ka […]

Continue Reading

Për herë të parë pas 11 vitesh/ “Shpirt si të ka mami ty”, nëna nuk i mban më lotët pas përgjigjes së të birit

Një 17-vjeçar nga qyteti i Librazhdit u largua nga banesa e tij për shkak të dh unës së ushtruar nga babai. Ka qenë den oncimi i nënës së tij, e cila ka njoftuar stafin e emisionit se djali i saj është larguar në drejtim të paditur nga banesa e të atit. 17-vjeçari vjen nga një […]

Continue Reading

”Ç’po po ndodh në Kosovë”, gazetari shqiptar i shqetësuar: Për ditë më telefonojnë nga…

Gazetari kosovar që punon në Beograd Idro Seferi ka shprehur shqetësimin e e tij në lidhje me situatën që po kalon Kosova për shkak të pandemisë COVID-19, transmeton gazeta ditore. Ai ka shkruar në rrjetet sociale që çdo ditë e telefonojnë kosovarë dhe i kërkojnë që të shkojnë në Serbi për t’u kuruar. Sistemi shëndetësor […]

Continue Reading

“Ti se ke káncerin si Rugova me u …”, Çun Lajçi sh përthen ndaj Thaçit: Kurrë kafen pi s’ta kam…tash shko

Aktori Çun Lajçi, përmes një postimi në rrjetet sociale ka komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, pas akt-akuzës ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit. Lajçi, përmes një postimi në Facebook, ka kritikuar presidentin Thaçi pas fjalimit ndaj popullit në lidhje me akuzat e Gjykatës Speciale. “I lumtun jam që kurrë s’të kam besua, kurrë […]

Continue Reading

Vihet kuja në plazh, gruaja shkul flokët kur i del para syve burri duke…oh i shkreti lëngonte sepse…

T.r.agjedi ne det. Një burrë nga Tirana i cili kishte nisur pushimet me bashkëshorten e tij në Vlorë ka humbur jetën sot në mëngjes, transmeton gazeta ditore. Policia tha se ai është nxjerrë në gjendje të rëndë nga deti dhe më pas ka ndërruar jetë rrugës për në spitalin Rajonal. Vlorë/Informacion paraprak Rreth orës 09:40, […]

Continue Reading

Tronditet vendi, vjen lajmi i rëndë. V.dekjet po shtohen, ja sa qytetarë humbën jetën sot

Vijon te rendohet situata dhe bilanci nga Covid ne vend. Tre qytetarë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në spitalin Infektiv, raportoi ministria e Shëndetësisë, transmeton gazeta ditore. Një 44 vjecare nga Durrësi, një 71 vjeçar dhe një 85 vjecar, të dy nga Tirana. “Fatkeqësisht, megjithë përpjekjet e stafit mjekësor, 3 qytetarë e […]

Continue Reading

GOLD AG PUBLIKON FOTOGRAFI ME PARTNEREN: TI MË KE BËRË KOMPLET

Reperi i njohur shqiptar, Gold Ag më parë ka kurorëzuar dashurinë me bukuroshen Ermira Shkodra. Pa dhënë detaje të hollësishme, dyshja vetëm janë parë me veshje martesore, pa u cituar nëse kanë festuar, transmeton gazeta ditore. Ishte bashkëshortja e tij, ajo që fillimisht kishte publikuar një imazh e rregulluar, teksa mbante një duvak në kokë. […]

Continue Reading