”Ma gjeti fisi”, vajza shqiptare kërkon ndihmë: Kam dy muaj e fejuar, por kam në hall të madh, nuk di si ta…

Kjo është historia e një vajze, e cila është e fejuar, por partneri është mjaft xheloz dhe nuk e lë as të dali. Historia: Shty pe r3k 1am3n më poshtë për të lexuar lajmin e plotë: Jam e fejuar prej dy muajsh me një djalë. Ma prezantuan djalin fisi im që njihej me fisin e […]

Continue Reading

Merkel gëzon botën me lajmin që dha: Do e kalojmë shumë shpejt/ Hajër iu bëftë jeta

Kancelarja gjermane, Angela Merkel thotë se deri tani Gjermania e ka kaluar testin e koronavirusit, transmeton gazeta ditore. Shty pe r3k 1am3n më poshtë për të lexuar lajmin e plotë: Por, ajo shtoi se nevojitet ende shumë punë për të fr enuar përhapjen e pa ndemis. “Deri tani e kemi kaluar këtë t est mjaft […]

Continue Reading

Nesër a do mbahet falja e namazit për Bajram? Jepet njoftimi: Ju lutem mos…

Komuniteti Myslyman Shqiptar ka njoftuar se është anuluar pritja tradicionale në seli për festën e Kurban Bajram, por bëhet e ditur se falja do të kryhet në xhami sipas protokolleve të masava anti-Covid, transmeton gazeta ditore. Kryetari i KMSH ka uruar të gjithë shqiptarët përmes një postimi në rrjetin social facebook. “I lutem Zotit të […]

Continue Reading

Oh Zot, çfarë po bëhet kështu? Dy vëllezër në sh*err me një person, v.des një prej tyre pasi u që*llua me…

Më datë 29.07.2020, rreth orës 23:05, në Xhafzotaj, Shijak, shtetasit F.Ç., 65 vjeç dhe F.Ç., 63 vjeç(vëllezër), të cilët ishin në tokën e tyre dyshohet se pas një kon*/flikti çasti me 1 person janë dëmtuar me mjet prerës, ku shtetasi F.Ç., 65 vjeç, si pasojë e pl*agëve të marra ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal […]

Continue Reading

Nesër festa e Kurban Bajramit, kreu i KMSH-së jep mesazhin e rëndësishëm për besimtarët

Ditën e nesërme besimtarët myslimanë do të festojnë festën e Kurban Bajramit. Së fundmi ka qenë kreu i KSHM-së, Bujar Spahiu, i cili ka thënë se vlerësuar situatën dhe ecurinë e zhvillimeve të fundit mbi përhapjen e Covid-19 në Shqipëri është vendosur që namazi i Kurban Bajramit këtë vit do të falet nëpër xhamia sipas […]

Continue Reading

Emocionuese! 22 vite në Itali, infermierja shqiptare rikthehet në Shqipëri për të luf tuar Covid

Eni Bardhi, infermierja 32 vjeçare me origjinë shqiptare është pjesë e grupit të ekspertëve italianë që kanë mbërritur sot në vendin tonë për të ndihmuar në luftën kundër Covid, transmeton gazeta ditore. Shty pe r3k 1am3n më poshtë për të lexuar lajmin e plotë: Infermierja tha se ndihet e emocionuar të kontribuojë për vendin e […]

Continue Reading

Është me ko.ronavi.rus/ Kjo nuk ka ndodhur kurrë! Ajo që i ndodh Erion Veliajt ‘mos i ndodhtë as ha.smit’

Mund të jetë precedenti i parë në histori. Zor të gjendet një rast i dytë, këtu a gjetkë, që një politikani ti urohet vdekja kaq masivisht sa ka ndodhur sot në Shqipëri. Por ja që ndodhi edhe kjo, dhe të gjithë jemi dëshmitarë të një populli të fr.ustruar që, krejt i pashpresë përballë politikanëve që […]

Continue Reading

(Video) Ishte vajza e tyre por ata e mby llën në bodrum për 10 vite, të prek në shpirt reagimi i vajzës kur pa dritë

Prinderit e kishin mby llur ne bod rumin e shtep ise per 10 vite, shikoni se qfare i ka ndodhur, transmeton gazeta ditore. Video tregon me se miri ngjarjen si ka ndodhur dhe si duket tash vajza 10 vjecare pas eksperiences se saj te dhim bshme. Shty pe r3k 1am3n më poshtë për të parë […]

Continue Reading

Të ardhurat e shqiptarëve do të ulen shumë, humbja do jetë me miliona/ Një e keqe e madhe parashikohet

Në kuadrin e fundit makroekonomik, qeveria shqiptare parashikon që të ardhurat për frymë në vitin 2020 të zbresin në 553 mijë lekë (rreth 4,760 euro), transmeton gazeta ditore. Shty pe r3k 1am3n më poshtë për të lexuar lajmin e plotë: Në krahasim me një vit më parë, këto të ardhura pritet të bien me 5.7%, […]

Continue Reading

T.ronditet qyteti, dy v.rasje të t.merrshme brenda pak orësh. Del emri i djalit që u v.ra tani

Tjeter k.rim i rende ne Elbasan, pak ore pas atij qe t.ronditi qytetin dje, transmeton gazeta ditore. Shty pe r3k 1am3n më poshtë për të lexuar lajmin e plotë: Pak orë pas ngjarjes ku një 23-vjeçar i quajtur Regis Runaj u gjet i m.asa.kruar me th*ikë, duke u goditur 7 herë, sot në mëngjes është […]

Continue Reading