24-vjeçarja shqiptare humbi jetën nga sëmundja e ligë e përcollën me flamurin Kuq e Zi/ Familjarët kthejnë lekët që dhanë shqiptarët për kurimin e saj

24-vjeçarja shqiptare humbi jetën nga sëmundja e ligë e përcollën me flamurin Kuq e Zi/ Familjarët kthejnë lekët që dhanë shqiptarët për kurimin e saj. Ditë më parë ndërroi jetë Valentina Ibrahimi, 24 vjeçarja e diagnostikuar me sëmundjen Leukemi Akute. Megjithëse kishte iniciativa për të mbledhë para për shërimin e saj, ajo nuk arriti ta […]

Continue Reading

Çon gjyshen për vizitë në ambulancë, djali vë duart në kokë: Ja pse po vdesin njerëzit

Çon gjyshen për vizitë në ambulancë, djali vë duart në kokë: Ja pse po vdesin njerëzit. Kjo është një ngjarje reale që mund t’i ketë ndodhur çdokujt prej jush. Një djalë nga qyteti i Durrësit ka çuar për vizitë në poliklinikën e lagjes gjyshen e tij të moshuar, për të cilën mjekja i ka këshilluar […]

Continue Reading

Vd iq nga gabimi i mjekut/ Babai i 22-vjeçares: Vajza kishte dhimbje e të vjella, na thanë mos shqetësoheshim!

Vd iq nga gabimi i mjekut/ Babai i 22-vjeçares: Vajza kishte dhimbje e të vjella, na thanë mos shqetësoheshim! Një lajm i rëndë u bë me dije sot nga Greqia. Një 23-vjeçare shqiptaro-greke, e identifikuar si Aleksandra Bistolaki ndërroi jetë tragjikisht si pasojë e një gabimi mjekësor. Mësohet se vajza vuante nga çregullimet hormonale për […]

Continue Reading

Tronditë gruaja shqiptare: Unë e tradhëtoj burrin tim, por ai mua më…

Tronditë gruaja shqiptare: Unë e tradhëtoj burrin tim, por ai mua më… Jam 55 vjeçe, nga Ferizaj. Që kur isha 20 vjeçe u njoha me tim burrë, me të cilin pastaj u martuam dhe i kemi dy fëmijë. Por, pas pesë vjetësh të martesës sonë njoha një të ri dhe rashë në dashuri me të. […]

Continue Reading

PO PO!! Vuçiç bën deklaratën e bujshme: “Kosovën do ta pranojm si shtet, por…” (VIDEO)

PO PO!! Vuçiç bën deklaratën e bujshme: “Kosovën do ta pranojm si shtet, por…” (VIDEO) Presidenti i Serbis, Aleksander Vuçiq gjate konferences se sotme per media ka bere me dije se momentalisht Serbia nuk do e pranoj Kosoven si shtetë edhe nese Amerika ka kërkon një gjë të tillë. Vuçiq tha e vetmja me menyre […]

Continue Reading

Qeni bëntë këtë gjë mbi barkun e gruas shtatzënë. Pastaj gruaja e vë re rrezikun dhe shkon me vrap në spital

Qeni bëntë këtë gjë mbi barkun e gruas shtatzënë. Pastaj gruaja e vë re rrezikun dhe shkon me vrap në spital. Qentë kanë aftësinë e mrekullueshme për të na bërë të kuptojmë nëse diçka është e gabuar. Ata mund të shohin nëse jemi të trishtuar, nervozë ose të zemëruar vetëm duke parë njëri-tjetrin. Por kjo […]

Continue Reading

Nisin reshjet e para të borës në vendin tonë, këto janë 2 qytetet që u zbardhën nga manteli i bardhë

Nisin reshjet e para të borës në vendin tonë, këto janë 2 qytetet që u zbardhën nga manteli i bardhë.. Dimri në Kukës, Has e Tropoje ka “trokitur” sot zyrtarisht. Ndryshimi i temperaturave ka shkaktuar reshjet e para të borës në zonat e larta malore në lartesitë 400 m mbi nivelin e detit. Lartësia e […]

Continue Reading

Në dasmë, dhëndri e nxjerr nusen me dhunë nga vetura kur ta kuptoni arsyen do e pëkrahni atë (Video)

Në dasmë, dhëndri e nxjerr nusen me dhunë nga vetura kur ta kuptoni arsyen do e pëkrahni atë (Video) Burri i njohur vetëm me mbiemrin Li, i ka befasuar të pranishmit në Sichuan të Kinës, kur e ka nxjerr nusen dhunshëm nga vetura. Ende nuk dihen arsyet, por besohet se ai është nervozuar sepse ajo […]

Continue Reading

Mjeku i njohur thirrje gjithë të prekurve me Covid aktualisht: Nëse keni këtë shenjë, urgjent në spital

Mjeku i njohur thirrje gjithë të prekurve me Covid aktualisht: Nëse keni këtë shenjë, urgjent në spital. Nje thirrje qe duhet ta degjojne te gjithe nëse jane me Covid dhe po trajtohen me ilace në shtëpi, vjen nga mjeku i njohur Ilir Allkja. Ai tha se nëse shfaqen shenja serioze si mbajtja e frymës qytetarët […]

Continue Reading