Humb jetën në moshën 58- vjeçare biznesmeni i njohur, djali i bën dedikim rrëqethës: Erdha të thirra babë, nuk më….

Këtë të dielë humbi jetën në moshën 58-vjeçare Naim Dedja biznesmeni i njohur nga Kukësi. Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e bëri me dije policia me anë të një njoftimi për media. Dedja u gjet pa shenja jete në një magazinë në autostradën Tiranë-Durrës. Nga verifikimet paraprake rezultoi se ai nuk kishte shenja […]

Continue Reading

“Duhej të bëhej dikush kurban për të na shpëtuar. E mori babën në qafë”/ Zbardhet dëshmia e motrës së Albert Krasniqit

Pas vras.jes së Albert Krasniqit, për të cilën dyshohet babai i tij, Skender Krasniqi, mësohen detaje të reja. Gazeta Sinjali ka mësuar edhe dëshmitë e anëtarëve të familjes Krasniqi, përfshirë motrën e v.iktimës Albert Krasniqi, si dhe xhaxhain e tij, që të dy emra të njohur për redaksinë. Në vendin ku ndodhi vr.sja me ar.më […]

Continue Reading

Mevlanit i ndryshon jeta, konkurrentit të “Përputhen” i ndodh “mrekullia” në pak orë

Mevlani duket se ka goditur në shenjë me këngën e fundit të bërë në bashkëpunim me këngëtarin e njohur, Sabiani.   Ata i kanë kushtuar një këngë të gjithë mërgimtarëve, e cila duhet se i ka prekur zemrat e shumë shqiptarëve. Shty pe r3k 1am3n më poshtë për të lexuar lajmin e plotë: Në pak […]

Continue Reading

Lajm i fundit/ Shqipe Hysenaj ‘p.las një tjetër bo.mbë’, nxjerr videon që po bën namin

Ish-konkurrentja e Për’Puthen Shqipe Hysenaj pas deklarata të bujshme që bëri për një lidhje jashtë Për’Puthen të Teas për të cilat fillimisht u ‘kryqëzya’ nga ndjekësit. Por, pas publikimit të pamjeve të djeshme të Teas dhe Bearit, e e mbështetën, ka publikuar një tjetër video sot, por këtë herë është ajo që shfaqet krah Kryetares […]

Continue Reading

Zbulohet e vërteta e madhe/ Gazetarja zbardh prapaskenat: Tean dhe Andin i ka paguar…që të…

Gazetarja e njohur, njëherësh opinionistja e Për’Puthen Prime, Fatma Haxhialiu ka ironizuar bujën e madhe që ka bërë lajmi për ish-konkurrentët e Për’Puthen. Ndërsa doli çift me Andin nga emisioni, ditën e djeshme Teas i janë publikuar foto në rrjetet sociale ku shfaqej duke u puthur me ish-konkurrentin nga Kosova, Beartin. Më vonë ky i […]

Continue Reading

“Dikush nga ne duhej të bëhej kurban”, zbardhet dëshmia e motrës së Albert Krasniqit: E mori babën në qafë

Pas vr asjes së Albert Krasniqit, për të cilën dyshohet babai i tij, Skender Krasniqi, mësohen detaje të reja. Gazeta Sinjali ka mësuar edhe dëshmitë e anëtarëve të familjes Krasniqi, përfshirë motrën e vik timës Albert Krasniqi, si dhe xhaxhain e tij, që të dy emra të njohur për redaksinë. Në vendin ku ndodhi vr […]

Continue Reading

Zbulohen detaje të reja, gruaja e Albеrt Krаѕniqit e zuri burrin e saj duke e tradhtuar me një këngëtare, kush është ajo?! (FOTO)

Detajet e reja për ngj arjen e rë ndë që tro nditi shqiptarët, duket se nuk po i vjen fundi. Marrë dhënia e vik ti mës me gruan e tij, ish-missin Besa Gashi ka qenë disa herë në prag ndar jeje për shkak të dhu nës që Albert Krasniqi ka ush truar ndaj saj, por […]

Continue Reading

Hoxha nga Prishtina: “Përputhen” është shkatërrim për rininë

Imami Husamedin Abazi në xhaminë “Hasan Beg” në Prishtinë mbajti një ligjeratë lidhur me moralin. Ndër të tjera, ai u ndal edhe tek televizionet, ku tha se ajo çfarë po iu servohet publikur është degjeneruese dhe shkatërrim për kombin e rininë. Gjatë hytbes, hoxha rast konkret përmendi emisionin “Përputhen”, të cilin e kritikoi për konceptin […]

Continue Reading

MYFTARAJ: Islamikët Shaqiri dhe Mustafi po dështojnë, Ibrahimoviç është katolik i suksesshëm, hoxhallarët mbetën si xhenaze kur e kuptuan që…

Njëqind hoxhë të shquar nga Kosova dhe Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do t’ i luten Allahut për futbollistët Xherdan Shaqiri dhe Shkodran Mustafi, të cilët deri pak kohë më parë kanë shkëlqyer duke qenë krenaria e islamikëve shqipfolës. Por tashmë ka disa vite që nuk po luanë dot si më parë, megjithëse moshën e […]

Continue Reading

Lidhja e fshehtë me Beartit/ Reagon për herë të parë Tea, ajo që zbulon do t’ju befasojë

Tea Trifoni dhe Beart Rexhepi janë çifti më i ri i showbiz-it, të cilët konfirmuan romancën e tyre ditën e djeshme duke bërë bujë të madhe në të gjitha mediat. Pak ditë pasi doli e “përputhur” me Andin nga emisioni “Për’Puthen”, Tea dhe partneri i saj (gjithashtu ish-konkurrent në emision), konfirmuan lidhjen duke i shokuar […]

Continue Reading