Ah o Zot na copëtuan zemrën, djali v.diq në spital, kurse vajza dha shpirt aty…

Dy persona humbën jetën në dy aksidente të ndryshme ditën e djeshme në Tiranë. Policia bën me dije se një femër humbi jetën në vend pasi u aksidentua nga një makinë. Sakaq, një djalë humbi jetën në spital pasi u përplas nga një ‘Benz’ në autostradën Tiranë-Durrës. Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë […]

Continue Reading

FOTO/ Luana Vjollca publikon foto pa të brendshme, komenti epik i ndjekësit

Luana Vjollca është një prej personazheve më të ndjekur të shoëbizzit shqiptare. Këtë herë ajo ka menduar që të ngrejë temperaturat në këto ditë të nxehta vere, duke publikuar një foto në Instagram, duke i lënë të gjithë me “gisht në gojë”. “Make a ëish” (thuaj një dëshirë) shkruan ajo krahas fotos sensuale, ku shihet […]

Continue Reading

EKSKLUZIVE / Albin Kurti Vjen Me Kushtet Qe I Ka Vendosur Per Serbine!! Ja Cilat Jane Ato

Fituesja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 14 shkurtit, Lëvizja Vetëvendosje (LVV), ndonëse nuk e ka caktuar si prioritet dialogun me Serbinë për normalizimin e marrëdhënieve, thotë se ky dialog megjithatë duhet të ketë qasje të re. Në këtë qasje, ndër të tjera kërkohet edhe përfshirja e Shteteve të Bashkuara. Zëdhënësi i LVV-së, Përparim Kryeziu […]

Continue Reading

Nuk e donte për dhëndër Saimirin/ EingjeII vishet nuse

Enxhëll ishte një nga vajzat e preferuara të publikut gjatë kohës që ishte pjesë e “Love Story”. Por një vendim i saj i nxituar bëri të humbte mundësinë të fitonte zemrën e Saimirit. Enxhëll u shpreh e penduar për vendimin e saj për t’u larguar dhe kërkoi rikthimin në spektakël, mirëpo Saimiri tha se kjo […]

Continue Reading

“Kushton vetem 7 euro dhe ‘hapen kufinjte”, Ja cfare duhet te beni per te udhetuar ne shtetet e BE

Ditët e fundit kanë qarkulluar lajme të rr eme, sipas të cilave, Bashkimi Europian rikthen vizat me Shqipërinë. Viza ETIAS, që përkthehet, Sistemi Europian i Informacionit dhe Autorizimit për Udhëtim, merret online vetëm 1 herë në 3 vjet, pa u paraqitur në asnjë konsullatë. Zëvendësministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Agron Tare, ishte i […]

Continue Reading

Zi e madhe në famiIjen e Gaz Pajës/ Ndërron jetë njeriu shumë i shtrenjtë në famiIjen e tij

Partnerja e aktorit të njohur të humorit, Gaz Pajës, ka nda rë sot një lajm të h idhur me ndjekësit e saj në rrjete sociale. Gjyshi i saj ka ndë rruar jetë, ndërsa Ira tregon se ai ishte një person i shtrenjtë për të. Sigurisht që partnerja e aktorit është hi dhëruar pamasë për këtë […]

Continue Reading

KJO GRUA E PAGUAN NJË BURRË 2200 EURO, ARSYEJA DO JU LËRË PA FJALË

Epo, ka edhe kështu. Mos u cudisni me këtë grua, e cila po kërkon dikë që t’i marrë ‘kontrollin’ e jetës dhe ta ndihmojë atë të marrë të gjitha vendimet e saj për një muaj. Për këtë, ajo është e gatshme të paguajë plot 2200 euro. Ky person, që mediat britanike nuk e kanë identifikuar, […]

Continue Reading

SkandaI i madh/ Prezantuesit shqiptar i del video me djaIin që…

Një video e rëndë po qarkullon në rrjet për ish-banorin e Big Brother, njëherësh gazetari kosovar Kreshnik Husaj i njohur si Kika, i cili moderon emisionin “It’s my love”, i cili shihet në shtrat me konkurrentin e emisionit Altin Koliqin. Javë më parë ai publikoi disa biseda me Valon Malokun dhe një fotografi nga shtrati […]

Continue Reading

Shefi i BE’së në Kosovë jep LAJMIN E MADH: Bëjeni këtë dhe do të ketë LIBERALIZIM të vizave

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, e sheh si lëvizje pozitive deklarimet e kandidatit për kryeministër Albin Kurtit se dialogu me Serbinë do të jetë në katër prioritet e para të Qeverisë tij, pasi sipas tij nga hiç në katër është sinjal i mirë për këtë proces. Szunyog tha se dialogu […]

Continue Reading

Ngjarja i mjekut që “vdiq” dhe u rikthye në jetë. SubhanAllah, Pershkruan tm.errin që përjetoi..!?

Rrëfimi i mjekut që “v diq” dhe u rikthye në jetë tregon tm.errin që përjetoi Nëse Amber, vajza e vogël që ra në koma, kur u rikthye tha se kishte parë parajsën, mjeku Rajiv Parti tregon të kundërtën. Në një rrëfim për të përditshmen britanike “DailyMail” mjeku anestezist rrëfen tmerrin që përjetoi kur zemra e […]

Continue Reading