Sapo erdhi deklarata TRONDlTESE / Akuzat Hashim Thaçit erdhën nga Shqiptarët

Ne intervisten e tij ekskluzive per RTV Ora, ish krye prokurori i EULEX John Clint Wi.lliamson, i cili ka qene ne krye te hetimeve per krime lu.fte ndaj ish pjese.tareve te UÇK, eshte shprehur se aktakuzat e Gjykates Spe.ciale nuk kanë për qëllim njësimin e vik.times me agresoreët gjate lu ftës ne Kosove. Sipas tij, […]

Continue Reading

Banka Botërore jep lajmin e MIRË për Kosovën, “Ekonomia e Kosovës do të rritet…”

Banka Botërore ka publikuar një raport, sipas së cilit parashihet që ekonomia e Kosovës të ketë një rritje prej 4 për qind këtë vit. Nga Banka Botërore është vlerësuar se tkurrja ekonomike në vitin 2020 në Kosovë ka qenë 6.9 për qind. “Pas një tkurrjeje të vlerësuar prej 6.9% në vitin 2020, ekonomia e Kosovës […]

Continue Reading

Beogradi në SHOK të madh!! – Ky është armatimi që Gjermania ia dhuroj Ushtrisë së Kosovës

Prishtinë, 18 dhjetor – Pas shndërrimit të Kampit të KFOR-it Gjerman në Prizren në Park Kosovar-Gjerman Inovativ dhe Trajnues, KFOR-i Gjerman përmes Ministrisë së Financave i dhuron Kosovës pajisje në vlerë prej 1.8 milionë euro. Gjatë një vizite në Ministrinë e Financave, përfaqësuesit e KFOR-it Gjerman në Kosovë theksuan përkushtimin e tyre për mbështetjen e […]

Continue Reading

“Sa të jem unë Serbia s’do ta njoh Kosovën”, Wesley Clark “godet” Vuçiqin: Ja çka duhet të bëjë sa më parë ai

Ish-komandanti i lartë i NATO-s, Wesley Clark thotë se një njohje e ndërsjellë mes Kosovës dhe Serbisë, është rruga drejt përparimit dhe integrimit dhe se kjo sjell përfitime për të dyja vendet. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, zoti Clark thotë se administrata e re e Presidentit Joe Biden, do ta shtojë vëmendjen ndaj […]

Continue Reading

Vjen SUPER LAJMI për shqiptarët nga Komisioni Europian: 90 milionë euro për…

Komisioni Evropian, në emrin e BE-së, sot ka ndarë 90 milionë euro për Shqipërinë, në kuadër të programit të saj për ndihmë makro-financiare (MJP), të lidhur me Kovid-19, njoftoi televizioni Top Çanel. Sipas burimit të njëjtë, Shqipëria është vendi i tetë që është përfshirë me pakon për raste urgjente të MJP-së, me vlerë tre miliardë […]

Continue Reading

Humbi jetën në AKSlDENT, ky është i riu që u përplas nga makina teksa udhëtonte me motor

Enxhi Çako humbi jetën në një aks ident të rëndë të ndodhur ditën e djeshme në Tiranë. 27-vjeçari udhëtonte me një motor teksa është përplasur me një kamionçinë. Përplasja ka qenë shumë e fortë, ndërsa i riu edhe pse u transportua me urgjencë për në spitalin e Traumës ka ndërruar jetë për shkak të pl […]

Continue Reading

Mjekja shqiptare jep lajmin e TMERRSHEM në lidhje me vaksinat: Janë gjetur 7 raste me tromboza

Gjermania ka vendosur që vaksina AstraZeneca të përdoret vetëm për moshën mbi 60-vjeç. Për këtë vendim mjekja shqiptare në Gjermani, Aurora Meta Dollenberg tha për Euronews Albania se kjo vaksinë ka shkaktuar 7 raste me tromboza në këtë shtet. “AstraZeneca përveç se nuk është një vaksina e lirë për nga kostoja, ka bërë bujë për […]

Continue Reading

EKSKLUZIVE / Kjo është letra e SHBA-së ndaj Vuçiqit me MESAZH për njohjen e Kosovës

Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken, ditë më parë i ka dërguar një letër presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, përmbajtja e së cilës është zbuluar sot në mediat serbe. Se mori një letër të pazakontë nga Blinken, e zbuloi edhe Vuçiq një ditë më parë, duke thënë se thënë se mesazhi që mori nga Blinken ishte […]

Continue Reading

Gazetari Shqiptar nxjerr ‘informacionin’ BOMBE që po TRONDlT vendin

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dalw pak mw parw me njw deklaratw bombw lidhur me operacionin e Policisë dhe Prokurorisë së Elbasanit. “Urdhër-arr estet janë lëshuar më datë 16 mars. Kjo ka qenë një seancë sekrete në Gjykatë. Flet-arrestet kanë shkuar 10-15 minuta para mbylljes së seancës. Ato janë firmosur direkt sepse mesa […]

Continue Reading

E FRlKSHME! bëjnë magji në varręza/ Vajzat në Durrës gjejnë në vårreza foton e gruas me gjiIpërë dhe penjë…!

Shpesh kemi dëgjuar për aplikimet e asaj që quhet “magji”, kryesisht nga të vjetrit, e po ashtu edhe për efektet që ka patur tek personat të cilëve iu është “bërë”. Ka nga ata individë skeptikë, të cilët nuk besojnë në të tilla gjëra, por ka edhe nga ata që i kanë parë me sytë e […]

Continue Reading