Del skandali, kjo është gazetarja që kreu marrëdhënie me të ftuarin e saj gjatë intervistës

Një ngjarje e pazakontë në botën televizive është raportuar nga Danimarka, ku një gazetare vendase ka bërë bujë në mediat pasi transmetoi për publikun intervistat që kishte realizuar në një lokal se k si duke kryer edhe vetë marrëdhënie. Gazetarja nga Danimarka ishte në një prej lokaleve ku kryhen marrëdhënie sek suale, për të raportuar […]

Continue Reading

Rrëzohet avioni, vde.s aktori i njohur dhe gruaja e tij

Aktori i njohur për rolin në serialin “Tarzan: Aventurat Epike”, Joe Lara ka ndërruar jetë në moshën 58-vjeçare, pas rrezimit te aeroplanit ku ai udhëtonte. Gruaja e tij, Gwen Lara, dhe pesë të tjerë që ishin në bord, gjithashtu hu mben jetën ne aks identin ku avioni u zhyt në një liqen në Tenesi, afër […]

Continue Reading

‘A je në vete, kam BURRlN në krevαt’, por përgjigja që i jep ish-PARTNERl do ju bëjë të QESHNl me Iot (FOTO)

Është interesante mënyra se si zgjedhin të ndahen çiftet. Mbetet për t’u vlerësuar ndarja miqësore, megjithëse janë të rralla sepse thuhet që një ish-partner nuk mund të jetë kurrë shoku/shoqja jote. E keni provuar ndonjëherë t’i shkruani “ishit” tuaj pas disa kohësh kur gjithçka ka mbaruar? Epo, një i ri nga Tirana e ka bërë […]

Continue Reading

NATO “HALLAKAT“ gjithë Ballkanin me goditjen e fundit qe i dha Serbëve për Kosovën !!

Nje video xhirim promovues i NATOs, i publi.kuar dite me pare permes YouTube flet per misionin e kesaj aleance ne Kosove me 1999, ndersa mediat e Beogradit shfaqin habine pse kjo ndodh tani, duke thurur spekulime politike ne stilin e tyre te intrigave. Zevendesi i ndih mesit te sekretarit te per gjithshem te NATOs, Jonathan […]

Continue Reading

VIDEO / Mërgimtari shpërthen në lot kur takon familjen, 29 vjet nuk ishte në Kosovë

Nuk ishte në Kosovë gati tre dekada. E pas plot 29 vitesh, Xhafer Idrizi, erdhi nga New York-u për ta vizituar familjen dhe vendlindjen. Atë po e prisnin familjarët në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”. Emocione të shumta, lot dhe përqafime shpërthyen kur ai u takua me familjen e tij. Sipas familjarëve arsyeja pse Xhafer Idrizi, […]

Continue Reading

Lajm Historik!! Nuk do ta besoni, Netanyahut po i ndodh më e KEQJA pasi sulmoi fëmijët palestinezë!!

Politikani i së djathtës ekstreme, Naftali Bennet dhe lideri opozitar Yair Lapid kanë arritur marrëveshje për të formuar koalicion qeveritar që rrëzon nga pushteti kryeministrin Benjamin Netanyahu. Ky i fundit ishte në pushtet tash e dymbëdhjetë vjet, shkruan The Guardian, përcjell Periskopi. “Është qëllimi im që të bëj më të mirën time në mënyrë që […]

Continue Reading

FANTASTIKE !! Pas “thashethemeve” për njohjen e Kosovës nga Greqia, vjen edhe një lajm tjetër !!

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, do të vijë në Kosovë për një vizitë zyrtare më 4 qershor. Kështu ka mësuar portali klankosova.tv nga burimet e veta. Dendias do të pritet nga kryediplomatja kosovare Donika Gërvalla, por ende nuk dihet agjenda e plotë e tij. Greqia është një nga pesë shtetet e Bashkimit Europian […]

Continue Reading

Siç nuk e keni dëgjuar më parë, Thaçit me intervistë në gjermanisht gjatë viteve të 90-ta

Intervistat e Hashim Thaçit në anglisht nuk ishin pikat e tij të forta. Duket se në gjermanisht qëndron më mirë. Ish-presidenti i Kosovës, në vitet e 90-ta, ka dhënë një intervistë për gjendjen në Kosovë në gjuhën gjermane, raporton Gazeta Express. Thaçi ka folur gjermanisht për bashkëpunimin me ndërkombëtarët e ndihmën që ka dhënë NATO […]

Continue Reading

Abdixhiku takohet me Palmer, e njofton për qëndrimet e LDK’së për dialogun me Serbinë

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku i shoqëruar nga Lutfi Haziri dhe Avdullah Hoti është pritur nga zëvendës ndihmës sekretari i SHBA-së, Matthew Palmer dhe Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett. Kryetari Abdixhiku e falenderoi Palmer për përkrahjen e vazhdueshme ndaj Kosovës dhe theksoi se SHBA-ja është partneri më i fuqishëm në të gjithë proceset […]

Continue Reading

Zyrtarët e SHBA dhe BE me mision në Kosovë: Po vjen bashkëpunimi i madh për “njohjen e Kosovës”, këto janë detajet që duhet t’i dini!!

Sot dhe nesër (31 maj – 1 qershor) në Kosovë do të qëndrojnë Përfaqësuesit Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak dhe Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Matthew A. Palmer. Arsyeja e vizitës merret vesh se është përgatitja për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi, përkatësisht përgatitja e takimit mes Kurtit dhe presidentit të […]

Continue Reading