PO PO PO !! NATO jep lajmin BOMBASTIK për Kosovën!! Kjo gjë do të ndodh së shpejti që nuk po ju pëlqen Serbëve!!

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të vijë nesër në Kosovë ku do ta vizitojë KFOR-in. Gjatë vizitës së tij, Stoltenberg do të takohet me komandantin e KFOR-it, Franco Federicin dhe drejtorin e Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-s, Frank Best. Sekretari i aleancës veri-atlantike do t’i takojë edhe trupat e KFOR-it që […]

Continue Reading

Bërtiti Kosova është Zemra e Serbisë, por ja si filloi të qaj 5 minuta më pas! (PAMJE)

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në afërsi të Obiliqit në vendin ku janë mbledhur serbët për të festuar përvjetorin e Betejës së Kosovës, apo siç njihet ndryshe festa e Vidovdanit, përcjell Gazeta Sinjali. Nuk dihen arsyet e arrestimit mirëpo mediat serbe raportojnë se i arrestuari është nga Podgorica, Mali i Zi.

Continue Reading

Serbët “flliqin brekët” !! Donacione nga SHBA: Pas 27 Automjeteve Ushtarake, tani Ushtria e Kosovës do ketë edhe …

F0rca e Sigurisë tani po planifikon të furniz0het me pajisje shtesë dhe tashmë kanë nënshkruar disa kontrata për furnizim me mjete të nevojshme. Një gjë të tillë e pohon komandanti i FSK’së Gjenerali bënë të ditur se për çfarë mjete kanë nevojë të furnizohen ushtarët e Kosovës. E pos pajisjeve të bIinduara, tani ushtria e […]

Continue Reading

Nuk do t’a besojë ASKUSH por është e vërtetë!! Kosovës do t’i bashkohet Presheva, Medvegja dhe Bujanoci, por edhe…

Revista ushtarake amerikane “Stars and Stripes” ka botuar një hartë të shtetit të Kosovës në të cilin janë bashkuar Presheva, Medvegja dhe Bujanoci, por edhe Vranja, Novi Pazari, Bosilegrad, deri në kufirin bullgar! Kjo revistë, si një gazetë zyrtare e Departamentit të Mbrojtjes të SH.B.A.-së, shpërndahet në baza ushtarake amerikane në mbarë botën. Serbët zbuIojnë […]

Continue Reading

Vuçiqin e “lëshuan” këmbët kur e pa hartëns e Ushtrisë Amerikane në Kosovë duke përfshi këto vende të Serbisë!!

Revista ushtarake amerikane “Stars and Stripes” ka botuar një hartë të shtetit të Kosovës në të cilin janë bashkuar Presheva, Medvegja dhe Bujanoci, por edhe Vranja, Novi Pazari, Bosilegrad, deri në kufirin bullgar! Kjo revistë, si një gazetë zyrtare e Departamentit të Mbrojtjes të SH.B.A.-së, shpërndahet në baza ushtarake amerikane në mbarë botën. Serbët zbuIojnë […]

Continue Reading

PO PO!! Arrihet Marrëveshja Historike mes Shqipërisë dhe Kosovës që po shkakton “TERMET” në gjithë Ballkanin!!

Ministritë e Mbrojtjes të Kosovës dhe Shqipërisë nënshkruan një marrëveshje për bashkëpunim në Prishtinë, e cila parashikon një rritje në numrin e aktiviteteve që të dy ushtritë do të kryejnë së bashku. Pas ceremonisë së mirëseardhjes së delegacionit shqiptar të udhëhequr nga ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi dhe takimit të dy delegacioneve, ministri i Mbrojtjes […]

Continue Reading

Ndodh e PAPRITURA!! Putin jep lajmin që po DRIDH gjithë botën!! “Ja kush do të vijë pas meje…”

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, u tha bashkëvendësve të tij të mërkurën se do të vijë koha, kur ai do ta përmendë me emër ndonjë person që ka gjasë ta zëvendësoj si shef i Kremlinit, por shtoi se zgjedhja përfundimisht iu përket votuesve. Politikani 68-vjeçar ka qenë në pushtet si president ose kryeministër që nga […]

Continue Reading

Do ndodhë në orën 11:00! Merrni masat, vjen njoftimi i rëndësishëm për të gjithë ne

Ndërprerje energjie do të ketë sot në Tiranë. OSHEE ka dhënë pak më parë një njoftim ku bën me dije se do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në Tiranë gjatë orarit 11:00-15:00, për shkak të rikonstruksionit të kabinave. Më konkretisht, do të stakohet energjia pjesërisht në lagjen “Allmucaj” dhe në lagjen “Ferhat”, në zonën […]

Continue Reading

Tragjedi e rëndë/ Vd/es në moshën 33-vjeçare këngëtari shqiptar (Emri+Foto)

Një lajm tejet i hidhur është bërë me dije nga dije Adem Ramadani e Gold Ag, të cilët shkruajnë se është ndarë nga jeta në moshën 33 vjeçare këngëtari Ylber Aliu. “Të Allahut jemi dhe tek Ai të gjithë do të kthehemi ?? Si fëmi shumë jemi dashtë. E sa herë kemi qenë bashkë, në […]

Continue Reading

Analisti tυrk nxjerr flamυrin shqiptar në Emision dhe thotë: Këta e kanë shkrυar historinë e vërtetë

Analisti turk ka shpalosur flamurin shqiptar në emision duke thënë së këta e kanë shkruar historinë e vërtetë. Analisti turk Ahmet Cakar në emision nuk e ka mbajtur veten dhe ka shprehur. hapur dashurinë përshqiptarët dhe për triumfet tona si popull gjithandej.

Continue Reading