Kujdes! Shiqone çka i bën policia serbe këtij mërgimtari Kosovar në autostradën Nish-Beograd

Një mërgimtar gjatë rrugës në Serbi nuk pati fort përvojë me pol icët atje. Ai nga Nishi në Beograd, u dë nua pesë herë për shkelje në komunikacion. Me anë të një postimi tek grupi “Marakli t’Kerreve” ai thotë se pol icia i ka treguar se pesë kamera janë të vendosura nga Nishi në Beograd. […]

Continue Reading

Ngrihet Alarmi!! Nëse doni të udhëtoni ose ktheheni në Gjermani pas 1 gushtit, duhet t’i dini rregullat e reja..

Qeveria gjermane do të vendosë rregulla më të rrepta për gjermanët që kthehen në vend nga pushimet të dielën, njoftoi sot ministri i Shëndetësisë Jens Spahn. Sipas ligjit të ri, të gjithë udhëtarët që hyjnë në Gjermani që nuk janë vaks inuar ose nuk kanë marrë C OV ID-19 duhet të kenë një test negativ […]

Continue Reading

Nuk mjaftoi tragjedia, Shoferi tjetër rrezikon jetën e mërgimtarëve..!!

Ditë më parë si pasojë e një aksi denti që ndodhi në Slavonski Brod të Kroacisë, hum bën jetën 10 kosovarë, të cilët ishin nisur drejt Kosovës nga Gjermania. Arsyet që shkaktuan aksi dentin, dyshohet të jetë një çast gjumi, të cilin thuhet se e zuri shoferin gjatë ngasjes së autobusit, përcjell klankosova.tv. Megjithatë, problem […]

Continue Reading

Vjen lajmi i rende!! Ramës do t’i ndalohet hyrja në Kosovë ?!!

Pas forumit që u mbajt në Maqedoni ku edhe u nënshkrua një marrëveshje ndërmjet Serbisë, Maqedonisë dhe Shqipërisë, kanë vërshuar reagimet kundër kryeministrit shqiptar, Edi Ramës. Analisti dhe profesori nga Amerika, Binak Maxharraj, përmes një shkrimi ka goditur Edi Ramën, pas marrëveshjes të quajtur Ballkani i Hapur, për lëvizjen e lirë të mallrave. Maxharraj thotë […]

Continue Reading

LAJM BOMBE !! Nuk ishte vetëm Adem Jashari dhe Hashim Thaçi, zbulohet personi i tretë në mesin e tyre në 1989 kur..

Kontaktet e para të Thaçit me Adem Jasharin u vendosën në 1989 nga Jakup Nura dhe Sami Lushtaku.Kontaktet e para të Hashim Thaçit me Adem Jasharin për orga nizimin i IegaI u vendosën në 1989 nga Jakup Nura dhe Sami Lushtaku. Këta dy të fundit ishin miqtë e ngushtë të ko mandantit legjendar adem Jashari. […]

Continue Reading

VINI RE MËRGIMTARË!! Policia e Kosovës ka një kërkesë të rëndësishme nga ju..

Pas fluksit të madh të veturave në vendkalimin kufitar në Merdare, Policia e Kosovës ka apeluar te mërgimtarët që të shfrytëzojnë edhe pikat e tjera kufitare, raporton Express. Sipas Policisë, pritjet për të kaluar kufirin në Merdare, po zgjasin deri në katër orë. “Departamenti i Kufirit i Policisë së Kosovës, njofton të gjithë qytetarët, në […]

Continue Reading

E PABESUESHME!! Kandidati për President hedh “bomben” në Beograd: Ushtria Serbe ka kryer GJENOClD në Kosovë, PRANDAJ…

Në një intervistë ekskluzive për Televizionin DTV, kandidati për President të Serbisë, një herit kryetari i Partisë Republikane Serbe, Nikolla Sandulloviç, e ka thënë haptas se Ushtria, paramilitarët, grupet e krimit që kanë operuar nën uniformat ushtarake, kanë kryer gjen0cid ndaj popullatës shqiptare gjatë luftës së vitit 1999. Sandulloviç, po ashtu ka folur për dialogun […]

Continue Reading

Biden “çmend” serbët: Kosovarët janë në zemrën tonë!! Djali im e ka dashur Kosovën… Ja fjalimi i plotë..

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka thënë se familja e tij ndihet e nderuar pasi presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ndau medalje për djalin e tij të ndjerë Beau Biden, i cili kishte shërbyer në Kosovë pas mbarimit të luftës. “Puna e Beaut në Kosovë ka qenë e përzemërt. Ai e ka dashur shtetin tuaj”, […]

Continue Reading

BOMBASTIKE!! Vjen lajmi i rëndësishëm për mërgimtarët që vijnë nga Gjermania!!

Numri i infektimeve të sjella në Gjermani nga udhëtimet jashtë vendit po rritet, njofton Instituti Robert Koch. Qeveria gjermane po shtrëngon frenat nga frika e valës së katërt të pand emisë së Co ron ës. Rregullat e reja për hyrje në Gjermani kanë për qëllim frenimin e përhapjes së vir usit Co rona prej pushuesve […]

Continue Reading

Ende nuk keni parë asgjë!! Po vjen vala më e NXEHTE ndonjëherë!! Nuk ka ndodhur kjo gjë më parë!!

43 gradë Celsius, apo edhe më shumë, autoritetet maqedonase paralajmëruan popullatën për temperatura ekstreme, por nuk janë të vetmit në këtë situatë. I nxehti përvëlues ka munduar këto ditë pjesë të tëra të Europës Juglindore, duke bërë që njerëzit t`i vërsulen plazheve, shatërvanëve publikë apo ambienteve me ajër të kondicionuar, me shpresën të gjejnë aty […]

Continue Reading