Vd Ekja E 14-Vjeçarit Nga Suhareka Në Aks Ident, Policia Jep Detaje

Lajmifundit

Një 14-vjeçar ka mbetur i vde kur pasditen e së dielës, pas një vetaksi denti në trafik.

Rasti ka ndodhur në rrugën mes fshatrave Grikoc-Sallagrazhdë të Suharekës, ka bërë të ditur policia në raportin 24 orësh

I mituri i cili kishte qenë duke e drejtuar vetë veturën, është rrokullisur me veturë. Si pasojë e vetaksi dentit, ai ka marrë lëndime vd ekjeprurëse.

Ndërkaq lëndime të rënda trupore ka pësuar pasagjeri po ashtu i mitur, i cili gjendej në veturë. Ai është dërguar për tretman mjekësor në spitalin rajonal të Prizrenit.

“Fsh. Grikoc – Sallagrazhd, Suharekë 02.01.2022 – 16:20. Është raportuar se i dyshuari i mitur mashkull kosovar derisa kishte qenë duke e drejtuar veturën me targa vendore, kishte shkaktuar vet-ak sident duke u rrokullisur me veturë. Si pasojë e aks identit lëndime vd ekjeprurëse kishte pësuar vik tima i mitur mashkull kosovar, kurse lëndime të rënda trupore kishte pësuar edhe pasagjeri i mitur mashkull kosovar i cili është dërguar për tretman mjekësor në spitalin rajonal në Prizren. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore, zj arrfikësit, prokurori dhe ekipi mjekësor ku nga mjeku është konstatuar vd ekja e vik timës. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i vik timës është dërguar në IML për obduksion”, ka bërë të ditur policia në raportin 24 orësh./GazetaExpress/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *